Erkauma workshop äideille - onko minulla erkauma?

26.09.2017 15:00

ERKAUMA JA SEN HOITO - "ONKO MINULLA ERKAUMA?"

Tuntuuko ja näyttääkö vatsan seutusi edelleen erilaiselta synnytyksen jälkeen? Pömpöttääkö vatsasi, kipuileeko alaselkäsi tai onko sinulla suolistovaivoja? Luennolla saat tietoa mitä tarkoittaa vatsalihasten erkauma ja miksi se on tärkeä tunnistaa ja hoitaa. Luennon lopuksi mahdollisuus kysellä äitiysfysioterapeutilta aiheeseen liittyviä kysymyksiä ja ohjeita!

Luennon pitää Piritta Hagman, joka on äitiysfysioterapeutti, doula, imetysohjaaja (WHO), synnytysvalmentaja, ravintovalmentaja ja personal trainer (FIHF).

Aika: sunnuntai 15.10.2017 klo 11-13.00

Nämä kaksi tuntia sisältävät luennon ja pilatespohjaisen jumpan, joka on suunniteltu erityisesti erkauman hoitoon, mutta sopii kenelle tahansa, joka haluaa vahvistaa vatsalihaksiaan ja keskikehoaan.Lue lisää: https://www.joogakoulusilta.com/palvelut/kurssit/

ERKAUMA JA SEN HOITO - "ONKO MINULLA ERKAUMA?"

Tuntuuko ja näyttääkö vatsan seutusi edelleen erilaiselta synnytyksen jälkeen? Pömpöttääkö vatsasi, kipuileeko alaselkäsi tai onko sinulla suolistovaivoja? Luennolla saat tietoa mitä tarkoittaa vatsalihasten erkauma ja miksi se on tärkeä tunnistaa ja hoitaa. Luennon lopuksi mahdollisuus kysellä äitiysfysioterapeutilta aiheeseen liittyviä kysymyksiä ja ohjeita!

Luennon pitää Piritta Hagman, joka on äitiysfysioterapeutti, doula, imetysohjaaja (WHO), synnytysvalmentaja, ravintovalmentaja ja personal trainer (FIHF).

Aika: sunnuntai 15.10.2017 klo 11-13.00

Nämä kaksi tuntia sisältävät luennon ja pilatespohjaisen jumpan, joka on suunniteltu erityisesti erkauman hoitoon, mutta sopii kenelle tahansa, joka haluaa vahvistaa vatsalihaksiaan ja keskikehoaan.Lue lisää: https://www.joogakoulusilta.com/palvelut/kurssit/

ERKAUMA JA SEN HOITO - "ONKO MINULLA ERKAUMA?"

Tuntuuko ja näyttääkö vatsan seutusi edelleen erilaiselta synnytyksen jälkeen? Pömpöttääkö vatsasi, kipuileeko alaselkäsi tai onko sinulla suolistovaivoja? Luennolla saat tietoa mitä tarkoittaa vatsalihasten erkauma ja miksi se on tärkeä tunnistaa ja hoitaa. Luennon lopuksi mahdollisuus kysellä äitiysfysioterapeutilta aiheeseen liittyviä kysymyksiä ja ohjeita!

Luennon pitää Piritta Hagman, joka on äitiysfysioterapeutti, doula, imetysohjaaja (WHO), synnytysvalmentaja, ravintovalmentaja ja personal trainer (FIHF).

Aika: sunnuntai 15.10.2017 klo 11-13.00

Nämä kaksi tuntia sisältävät luennon ja pilatespohjaisen jumpan, joka on suunniteltu erityisesti erkauman hoitoon, mutta sopii kenelle tahansa, joka haluaa vahvistaa vatsalihaksiaan ja keskikehoaan.Lue lisää: https://www.joogakoulusilta.com/palvelut/kurssit/

Onko minulla erkauma? Äiti, tämä sinun pitää kuulla!

Tuntuuko ja näyttääkö vatsan seutusi edelleen erilaiselta synnytyksen jälkeen? Pömpöttääkö vatsasi, kipuileeko alaselkäsi tai onko sinulla suolistovaivoja? Luennolla saat tietoa mitä tarkoittaa vatsalihasten erkauma ja miksi se on tärkeä tunnistaa ja hoitaa. Luennon lopuksi mahdollisuus kysellä äitiysfysioterapeutilta aiheeseen liittyviä kysymyksiä ja ohjeita!

Luennon pitää Piritta Hagman, joka on äitiysfysioterapeutti, doula, imetysohjaaja (WHO), synnytysvalmentaja, ravintovalmentaja ja personal trainer (FIHF).Lue lisää: https://www.joogakoulusilta.com/palvelut/kurssit/

Tuntuuko ja näyttääkö vatsan seutusi edelleen erilaiselta synnytyksen jälkeen? Pömpöttääkö vatsasi, kipuileeko alaselkäsi tai onko sinulla suolistovaivoja? Tule nyt Siltaan kuuntelemaan, mitä tarkoittaa vatsalihasten erkauma ja miksi se on tärkeä tunnistaa ja hoitaa. Luennon lopuksi mahdollisuus kysellä äitiysfysioterapeutilta aiheeseen liittyviä kysymyksiä ja ohjeita! Luennon jälkeen pidämme myös pilatespohjaisen jumpan, joka sopii erkauman hoitoon, mutta sopii kenelle tahansa, joka haluaa vahvistaa vatsalihaksiaan ja keskikehoaan. Luento on suunniteltu nimenomaan äideille. Kurssi on suunnattu nimenomaan äideille. Jos olet liikunnan alan ammattilainen, olet lämpimästi tervetullut, mutta huomioithan kurssin kohderyhmän ja luennon luonteen sen huomioiden.

Luennon pitää Piritta Hagman, joka on äitiysfysioterapeutti, doula, imetysohjaaja (WHO), synnytysvalmentaja, ravintovalmentaja ja personal trainer (FIHF).

Nähdään Sillassa siis sunnuntaina 15.10. klo 11-13!

Lisätietoja täällä.