Esittelemme uuden opettajamme, Liisan!

25.08.2017 13:53

Iloisena saamme esitellä meidän uuden opettajamme, Liisan. Liisa tulee pitämään syksyn aikana vakisijaisena tunteja, joten tulette tutuksi Liisan kanssa ja saatte nauttia hänen vahvasta opetuksestaan ja kokemuksestaan liikunnan alalta.

Liisa on ensimmäiseltä ammatiltaan liikunnanopettaja ja valmistunut joogaopeksi Villa Mandalasta. Pitkän liikunnan alan kokemuksen lisäksi hän on luonut uran liike-elämässä. Hän fanittaa erityisesti vinyasa flow -tyylistä joogaa ja nauttii dynaamisen joogan haasteista - niin kehon kuin mielenkin kannalta. Liisa jatkaa joogaopintoja edelleen mm. Satu Tuomelan johdolla Authentic Embodied Flow -opintojen parissa sekä Villa Mandalan yin-opettajakoulutuksessa.

Olemme todella iloisia, että saamme joukkoomme näin asiantuntevan ja ihmisenä ihanan joogin. Liisa tulee vahvistamaan toden teolla ammattitaitoista opettajakuntaamme Sillassa!