Huippu pilatesope Ulla Mannila liittyy Sillan opettajakaartiin

10.11.2017 17:11

Olemme älyttömän iloisia, kun saamme joukkoomme yhden Suomen kokeneimmista pilatesopettajista - Ulla Mannilan!

Ulla on ohjannut pilatesta vuodesta 2006 ja laitepilatesta vuodesta 2011. Hän on Somatic Pilates-ohjaaja, Somatic Stretching-ohjaaja ja Somatic-laiteohjaaja ja Suomen pilatesyhdistyksen jäsen ja toimii myös kouluttajana Somatic Studiolla Helsingissä. Pilatekseen ja kehonhallintaan liittyvien opiskeluiden lisäksi Ulla on suorittanut niin liikuntalääketieteen kuin fysioterapian aineopintoja. Hänen liikuntataustansa on voimistelussa ja tanssissa.

Ullalla menee kohta 10 000 ohjatun pilatestunnin raja rikki eli saamme joukkoomme todella vahvan ja kokeneen pilateskonkarin.  Hän löytää varmasti kaiken ikäisille ja tasoisille ryhmille/yksilöille sopivat pilates-harjoitteet. Ulla käyttää tunneillaan myös pienvälineitä, kuten pilatesrengasta, kuminauhaa, palloa ja pilatesrullaa.

Toivotamme Ullan lämpimästi tervetulleeksi Sillan jengiin!