Ilmaiset meditaatiot 4-6.6. klo 7-8.30

28.05.2017 10:40

Haluatko kokeilla, miltä tuntuu istua hiljaa tekemättä mitään kauniissa, rauhallisessa salissamme aamulla, jolloin ilmassa on eniten energiaa (=pranaa)? Hae itsellesi eväät ihanaan päivään hetkeksi hiljentymällä.

Tule siis ja hiljenny hetkeksi Siltaan aamuisin su 4.6, ma 5.6. ja ti 6.6. klo 7-8.30. Voit viipyä hetken tai koko 1,5 h. Sunnuntai- ja maanantaiaamuina ei ole ohjausta, opettaja on vain paikalla. Tiistaina Vilma Nummela ohjaa meditaatiota. Jokainen voi tulla ja mennä oman aikataulunsa mukaisesti hiljaa liikkuen ja kunnioittaen toisten rauhaa. Otamme saliin niin monta kuin mahtuu, joten matollasi voi istua joku toinenkin hiljentymään haluava. Et tarvitse mukaan muuta kuin rauhoittumaan haluavan mielesi. Vapaaehtoinen maksu. Tervetuloa!