Kolmas pilateksen alkeiskurssi 24.9.2017 klo 11-13

12.09.2017 13:11

PILATEKSEN ALKEISKURSSI SUNNUNTAINA 24.9.2017 KLO 11.00-13.00

Järjestämme 3. pilateksen alkeiskurssin, koska kaikki eivät mahtuneet kahdelle ensimmäiselle!

Suosittelemme pilateksen peruskurssia ennen tunneille tuloa!

Kurssilla käydään läpi Pilates kehonhallintamenetelmän perusteita, jonka jälkeen ymmärrät pilateksen tavoitteet sekä perustekniikan ja sinun on mukavampi osallistua pilatestunneille ja/tai harjoitella itsenäisesti kotioloissa. Kuulet Pilates harjoittelun historiasta ja opit prepilates- ja klassisen repertuaarin liikkeitä oikeaoppisesti ja turvallisesti liikkeen ja hengityksen yhdistäen. Emme tee varsinaista dynaamista harjoitusta kurssilla, vaan etenemme tehden liikkeitä tutkien niiden tekniikkaa ja hengitystä. Pilates on hyvä laji esim. keskikehon ja rankaa ympäröivien lihasten vahvistamiseen. Monet selkävaivat voivat helpottaa säännöllisen pilateksen myötä. Kurssi sopii sekä vasta-alkajille että jo pilatesta harrastaneille.

Lisää tietoa: Kurssit

Facebook