Lempeä jooga on nyt lempeä läsnäolon jooga

16.04.2018 12:03

Meillä on ilo saada Vilma Nummela opettajakaartiimme ohjaamaan maanantaisin klo 20.15-21.15 lempeää läsnäolon joogaa.Tunnilla tehdään asanaharjoitusta rauhallisesti oman hengityksen tahtiin. Tuntien ytimessä on hengittäminen ja hellittäminen, mindfulness ja meditaatio, jotka yhdistetään lempeään, avaavaan joogaan. Tutkimme, kuinka hengityksen ja liikkeen yhdistäminen avaa tien läsnäoloon laskeutumiselle ja hiljentymiselle sekä antaa työkaluja keskittymiskyvyn, liikkuvuuden ja stressinhallinnan parantamiseen. Teemme kurssilla myös pranayama (hengitys) harjoituksia ja keskitymme palautumaan kiireisen arjen kuormittavuudesta.

Tervetuloa lämpimästi Vilman hellään huomaan päättämään maanantai-ilta rauhoittavasti valmistuen viikkoon aivan uudella vahvistuneella mielellä ja keholla!