Nuorten jooga syksy 2018

21.06.2018 13:41

Liikuntaa nuorille nuorien ehdoilla!

Tunti on tiistaisin 21.8. alkaen klo 17-18.

Nuorten jooga on 7- n. 13 -vuotiaille nuorille tytöille ja pojille tarkoitettu tunti, jolla lähdetään liikkeelle lempeästi lämmitellen lihaksia ja hakien oikeita liikeratoja. Etenemme nuorten ehdoilla - opettelemme kevyesti joogan perusasentoja, välillä teemme temppurataa, harjoittelemme vaikkapa kärrynpyörää, venyttelemme ja opettelemme, miten kehoa voi hoitaa esimerkiksi dynaamisen liikunnan vastapainoksi. Myös rauhoittuminen ja keskittyminen ovat tärkeitä osia tunnista. Tunnilla saa aina eri vaihtoehtoja liikkeille ja taso räätälöityy aina osallistujien mukaan. Tunnille voi ostaa normaalin 5 tai 10 kerran kortin tai maksaa kausimaksun. Lisätietoja: https://www.joogakoulusilta.com/palvelut/kurssit/

Lämpimästi tervetuloa niin uudet kuin vanhat oppilaat!