Nyt tunti äijille ja nuorille!

24.09.2016 16:53

Meiltä on kyselty niin paljon joogaa miehille - niin miesten kuin vaimojenkin aloitteesta - että nyt saamme iloisina ilmoittaa äijäjoogan alkavan! Tervetuloa kaikki miehet, kundit, äijät, ukot, ukkelit ja ukit torstaisin Siltaan! Ei haittaa, vaikka tuntisit tai tiedät olevasi jäykkä - sillä ei ole merkitystä, koska tunnilla lähdetään lempeästi liikkeelle oikeita liikeratoja hakien, kiertäen, taivuttaen, venyttäen. Ei pitkiä, staattisia venytyksiä, vaan venyvyyttä haetaan liikkeen kautta. Et tarvitse aiempaa kokemusta joogasta, tarvitset vain avoimen mielen ja rohkeutta astua kynnyksen yli Siltaan!

Toinen kyselty tunti on ollut nuorten jooga, joten siitäkin meillä on hyviä uutisia - tällä viikolla alkoi nuorten tunti maanantaisin. Sali täyttyi 7-13-vuotiaista tytöistä, jotka haluavat opetella kehonhuoltoa tai saada uuden harrastuksen. Tunti on avoinna myös pojille. Meillä saa jokainen nuori olla juuri sellainen kuin on ja liikkua oman kehonsa mukaisesti. Tule rohkeasti mukaan ja tuo kaverisikin, ryhmään mahtuu vielä.

Äijäjooga torstaisin klo 17.30-18.30

Nuorten jooga maanantaisin klo 18.45-19.45