Perjantain teemaillat alkavat 30.9.

24.09.2016 17:07

Aloitamme teemaillat perjantaisin. Ensimmäinen teema on fascial-harjoitus, jonka meille tulee pitämään Henna Varonen, fysioterapeutti AMK. Tule siis perjantaina 30.9. klo 17.30-18.45 oppimaan, mitä fascial-harjoitus tarkoittaa! Sillan asiakkaat voivat varata paikkansa siltavaraukset.com'issa eli osallistua normaalilla tuntikortilla (1 tunnin veloitus), anytime-korttilaisille hinta on normaali tuntihinta 14 euroa (maksu paikan päällä, kun tulet) ja jos et ole vielä asiakas, hinta on 30 euroa (maksu paikan päällä, kun tulet). Paikkoja on vain 15, joten pidä kiirettä! Ei-asiakkaiden ilmoittautuminen: joogakoulusilta@gmail.com

Fascial on kokonaisvaltaista toiminnallista liikkuvuus- ja liikehallintaharjoittelua myofaskiaaliset jatkumot*) huomioiden.  Harjoittelun tavoitteena on voimantuoton, tasapainon ja koordinaation sekä liikkuvuuden paraneminen. Fascial-harjoittelun avulla voit lisätä suorituskykyä, tasapainottaa harjoittelusi vastaamaan sitä, miten käytät kehoasi arjessa että urheilussa sekä ennaltaehkäisemään vammoja. Harjoittelussa tärkeää on hengitys ja rentoutuminen sekä kehotietoisuuden lisääntyminen. Fascial- harjoittelu sopii kaikille perusterveille kehonhuollosta kiinnostuneille henkilöille.

Toinen teemailta syventyy meditaation alkeisiin 14.10. klo 18-20. Opettajana toimii Vilma Nummela, Satnam Helsinki. Kurssin pituus on 2 tuntia. Yksityiskohdat täsmentyvät piakkoin.

Kolmantena teemailtana saamme nauttia pitkästä, ihanasta restoratiivisesta venyttelystä ja eteerisistä öljyistä kahden tunnin ajan 4.11. klo 18-20. Hinta 20 euroa. Maksamalla vahvistat paikkasi. Maksu joko paikan päällä 3.11. mennessä tai Holvin kautta. Paikkoja on vain 15, joten pidä kiirettä! Ilmoittautuminen: joogakoulusilta@gmail.com

 

Kaikki teemaillat sisältävät kaikki varusteet (matot, tiilet, bolsterit ym.) sekä teetarjoilun.

Tervetuloa!