Uusia tunteja lukujärjestyksessä! Dynaaminen flowjooga alkeiset ja restoratiivinen jooga!

24.01.2017 10:08

Tunnit ovat olleet alkuvuonna ilahduttavan täynnä. Jopa niin täynnä, että olemme lisänneet toistaiseksi pari tuntia lukkariin!

Nyt pääset siis dynaamisen flowjoogan alkeistunnille tiistaisin klo 17-18 ja rauhoittavaan venyttelyyn, viikon ihanaan päätökseen, sunnuntai-iltaisin klo 20.15-21.30.

Ja olethan huomannut myös, että kaikki pilateksesta innostuneet saavat nyt extrana ennen varsinaista tuntia 20 minuutin perehdytyksen pilateksen perusperiaatteisiin eli älä missaa tätä mahdollisuutta, vaikka olisit kokenutkin pilateskonkari - pilateksessa tärkeää on tarkkuus ja liikkeiden oikein tekeminen, joten perusjuttujen kertaus on aina hyvä homma! Pääset mukavasti tunnin makuun ja keskittymään ja itse tunti alkaa hyvin lämmiteltynä!

Säännöllisyys ja jatkuvuus ovat niin joogassa kuin pilateksessa sekä selän ja kehon hyvinvoinnin kannalta elintärkeitä juttuja, joten pysythän mukana Sillassa ja hoidat kehoasi ja mieltäsi meidän kanssamme tutussa joukossa!