Varaaheti.fi järjestelmästä

16.08.2017 12:35

Varaaheti-palvelussa on ollut erilaisia ongelmia, mutta nyt ne alkavat olla takanapäin. Mikäli et ole varma, onko sinulla varausta tunnille, tule vain paikalle ja fiksaamme asian paikan päällä. Tällä hetkellä oppilas ei edelleenkään pysty perumaan varausta (25.8.) eli suosittelemme, että et varaa tuntia, ellet ole varma tulostasi. Ilmoitamme heti, kun peruutusominaisuus on taas käytössä. Tämä johtuu Passeli/Visma/Digital bookerin omista järjestelmän päivitystöistä.

Jos et ole varma, onko tuntisi veloitettu kortilta tai sinulta on mennyt kerta, jota et ole käyttänyt, ota meihin yhteyttä ja korjaamme asian. Jos olet epävarma, miten varata, voimme neuvoa sinua studiolla!

Kaksi pikavinkkiä, jos jokin ei onnistu varaaheti-palvelussa:

1. kokeile eri laitetta (kännykkä, pädi, pöytäkone)

2. kokeile eri selainta (Mozilla, Chrome, Internet Explorer, Safari)

Jos ei näilläkään suju, otahan yhteyttä meihin.

Tervetuloa tunneille tästäkin huolimatta!!